Menu

Sezónna alebo nonstop prevádzka?

31.8.2020 - Podnikanie
Sezónna alebo nonstop prevádzka?


Ak sa zameriam v podnikaní na oblasť menších prevádzok, vidím viac možností. Konkrétnejšie sa chcem v tomto článku pozrieť na dve úvahy, ktoré ma pri rozmýšľaní nad touto témou napadli. A to prvá možnosť, či máme záujem aby prevádzka fungovala takmer nonstop, v každom ročnom období, takmer každý deň a to niekde na bežnom mieste mesta, kde sa vyskytujú ľudia a teda potencionálni zákazníci každý jeden deň, alebo potom tu vidím tú druhú možnosť, či túžime po prevádzke na krásnom mieste, niekde v prírode, kde býva návštevnosť predovšetkým počas letných dní, pričom určité sezóny zrejme budeme musieť zavrieť.

pivo

V tej prvej možnosti vidím veľkú výhodu v tom, že po čase sa stane náš zárobok pravidelným, istejším, budeme sa tak môcť živiť počas každého mesiaca, čo je určite uspokojivý pocit na duši. Povedal by som, že je to skôr taká istota a tej kladiem veľký výraz.

Ale zasa tá druhá možnosť je mi v niečom bližšia z takého romantickejšieho pohľadu. Naša prevádzka bude otvorená cez letné obdobie na krásnom mieste, kde je čerstvý vzduch, voda, stromy, ľudia s kľudným až usmiatym výrazom, všetko by tam pôsobilo takým kľudnejším, čistejším dojmom.

•         Myslím si, že rovnaké úvahy prechovávame viacerí.
Neviem fakt posúdiť, čo by bolo správnejšie, lákavé môžu byť obe možnosti a možno každý má inú predstavu, inú povahu a vlastne iný pohľad na vec, ťažko povedať, ktorá z týchto možností je lepšia, avšak akosi v tejto chvíli by som sa radšej v opise venoval tej druhej možnosti.

kaviár

Pretože si predstavujem, že vlastne určité takéto prírodné a rekreačné miesta ďaleko od typického mesta sú počas letných dních navštevované skutočne bohato, počas takéhoto príjemného obdobia stráveného v krásnom a relaxačnom prostredí tak nakoniec môžeme zarobiť slušnú sumu, pričom budeme ako keby na prázdninách. Ale myslím to obrazne, samozrejme i v tomto prípade je potrebná snaha a šikovnosť. Každopádne sa však jedná o sympatickejšie prostredie, na ktoré budete mať letné spomienky a môžete si i zarobiť celkom uspokojivú a možno i dosť slušnú čiastku.