Menu

Originálne podnikateľské nápady, ktoré aj napriek svojej netradičnosti uspeli na trhu

31.8.2020 - Podnikanie
Originálne podnikateľské nápady, ktoré aj napriek svojej netradičnosti uspeli na trhu


Podnikanie je samo o sebe dosť riskantné. Každý podnikateľ ktorí začínal od nuly vie, koľko odvahy (a peňazí) to stojí. Veľa ľudí začína podnikať v niečom, čo je na trhu úspešné. V niektorých prípadoch je to istota a podnikanie je úspešné. Ale v drvivej väčšine prípadov podnikanie stroskotá na tom, že trh je podobnými ponukami a podnikmi už presýtený. Teraz si môžete prečítať pár naozaj nezvyčajných podnikateľských nápadov, ktoré sa na trhu uplatnili. Ktovie, možno Vás po prečítaní tohto článku napadne ešte niečo bláznivejšie (aj keď pri niektorých si budete vravieť že bláznivejšie to už byť nemôže), a nabudúce budem písať o Vás.

kancelář
 
Predaj starých seminárov
 
Keď Michael Senoff sa podarilo kúpiť celú zbierku inak drahých seminárov len za 50 dolárov. Napadlo ho zbierku rozdeliť a rozpredať. Jeden kus predal približne za 1700 dolárov. Povedal si – Prečo nie? A začal vykupovať staré semináre. Dnes Michael zarába cez 1000 dolárov denne.
 
 
List od Santa Clausa
 
Byron Rees si vytvoril adresu na Aljaške. Za jeden list od Santu si účtuje od rodičov 10 dolárov a ročne ich predá 200 000. Dnes je z neho milionár.
 
 
Cestovanie plyšákov
 
Predstavte si že chcete ísť na výlet, ale ste vážne chorý. V Japonsku môžete namiesto seba poslať na výlet svojho plyšáka! Sono Azuma, majiteľ cestovnej kancelárie pre plyšové hračky dokonca spraví fotky Vašich plyšákov na okružnom výlete po Tokyu.
 
obchodník

 
Alibi Network
 
Táto web stránka poskytuje ľuďom pomoc s ospravedlnením neprítomnosti, vytváraním alibi a podobne. Prevádzkujú virtuálny hotel s recepčnou ktorá je nonstop na telefóne. Podľa majiteľa zhruba polovica zakázok je na zakrytie nevery a druhá polovica na uliatie sa z práce. Poskytujú totižto taktiež virtuálne zarezervovanie auta a potvrdenie imaginárnych leteniek.
 
 
Chytľavé domény
 
Pickydomains.com je služba ktorá vyberá názvy pre internetové stránky. Zákazník zaplatí 50 dolárov a opíše akú asi doménu by chcel mať a dostane na výber z dostupných domien. Ak si žiadnu nevyberie tak do konca mesiaca má 50 dolárov naspäť.
 
 
I do Now I do not
 
Na tomto obchodnom portáli sa predávajú použité zásnubné prstene. Josha Oppermana takýto biznis napadol po tom, čo ho jeho bývalá snúbenica opustila a nechala mu len prsteň. V zlatníctve by ho vzali späť len za 32% z jeho pôvodnej ceny čo by bol dosť drahý rozchod a tak Opperman založil tento web. Dnes Josh zarába ročne 3 milióny dolárov.
 
 
Neuticles
 
Firma predáva umelé semenníky pre kastrované psy. Áno – dobre ste to prečítali. Trochu bizarné, ale firma za posledných 17 rokov predala pol milióna párov týchto umelých orgánov. Neverím – a zároveň tlieskam!
 
úspěch
 
Anger Room
 
Boli ste už niekedy taký nahnevaný, že by ste najradšej niekomu vrazili alebo niečo rozbili? Anger Room – miestnosť na vybitie hnevu je riešenie. Nachádza sa v Dallasa, USA, a zákazník si môže vybrať viacero miestností: kancelária, kuchyňa, obývačka a iné. Rozhodne sa na počte minút -5, 15, 25, počas ktorých si porozbíja čo len chce. Zaručená úľava od stresu!
 
Napadlo aj Vás niečo originálne? Niečo nezvyčajné? Spýtajte sa na názor Vášho okolia (pre istotu) a smelo do toho! Ale pozor, kto nemá odvahu na prekonávanie prekážok, ktoré sú pri každom podnikaní, ruky preč!