Menu

Má Váš web relatívne nízku návštevnosť? Musíte ho zviditeľniť!

17.5.2019 - Online
Má Váš web relatívne nízku návštevnosť? Musíte ho zviditeľniť!

Pokiaľ máte založenú webovú stránku a úprimne od nej očakávate úspech a nejaký efekt, pravdepodobne je vašim cieľom internetový marketing. A áno, mať v prevádzke funkčnú webovú stránku je v takom prípade skutočne dobrým základom. Ale vieme, že najdôležitejšia je teraz viditeľnosť stránky, respektíve aby ju našiel čo možno najväčší počet internetových užívateľov.  A k tomuto želaniu existuje priame riešenie seo optimalizacia cena.vyhledávač seo.jpg
SEO (Search Engine Optimization) je pojem, ktorého základnú charakteristiku či význam by mal poznať každý, kto je vlastníkom webovej stránky a túži po vysokej návštevnosti a efektivite svojho webu. Search Engine Optimization do slovenčiny preložíme ako optimalizáciu pre vyhľadávače.
Presnejšie vravíme o optimalizácii konkrétnej stránky pre internetové vyhľadávače (napr. Google, Seznam, Yahoo,..) do podoby, aby ju hľadací roboti zaradili na popredné miesta.
Určite si dokážete predstaviť ten rozdiel, ak je v súčasnosti webová stránka vo vyhľadávačoch zaradená na pomerne nenápadnej pozícii a ten pozitívny efekt, ak sa dostane do top 10 výsledkov hľadania. Je veľmi pravdepodobné a vlastne reálne, že ak sa daná stránka umiestni na týchto vysokých priečkach, všimne si ju veľmi veľa internetových užívateľov, z ktorých pochopiteľne môžu vzniknúť potenciálni záujemcovia alebo priamo zákazníci, ktorí teda konkrétny web navštívia a vznikne požadovaná konverzia.  A o to nám predsa ide.dotekseo.jpg
Aby bol však článok úprimný, musím povedať, že prvú priečku vo vyhľadávaní skutočne nedokáže zaručiť nik a pokiaľ áno, tak si dotyčný veľmi verí alebo klame. Jedno je ale viac než isté. Kvalitnou a kompletnou optimalizáciou udržujete veľmi vysokú šancu, že váš web bude umiestnený na solídnych pozíciách, čím rozhodne začne získavať základňu stálych a takisto nových záujemcov či priamo zákazníkov.