Menu

Ako získať žiarivú pokožku?

7.12.2018 - Ženy
Ako získať žiarivú pokožku?

Aj vy túžite po krásnej mladistvej pokožke? Ktorá žena by netúžila? Ponúkame vám niekoľko užitočných rád, ako dosiahnuť nádhernú žiarivú pokožku www.webdream.sk/plet-je-zarukou-vasej-krasy/.

akné

1.Pokožku poriadne vyčistite

Prvým krokom k získaniu žiarivej pokožky je udržať ju čistú. Všetky sme zaneprázdnené a často sa len v rýchlosti poumývame. Takto ale pokožku poriadne nevyčistíme. Predstavte si svoju tvár ako jemný porcelán. Aby ste ho poškodili musíte ho len jemne utierať a súčasne dôkladne očistiť a to si vyžaduje trochu viac času. Na čistenie si vyberte takú kozmetiku, ktorá vyhovuje vašej pokožke. Pokožka by mala byť čistá a zároveň hydratovaná.

2.Nezabudnite na hydratáciu

Ďalším krokom v starostlivosti o pleť je zabezpečenie dostatočnej hydratácie. Pri výbere hydratačného krému majte na pamäti ingrediencie. Dobrý hydratačný krém by mal pokožku zmäkčiť, zlepšiť jej pružnosť a zvlhčiť ju. Zložky ako keramid, vitamín C a retinol pomáhajú regulovať vlhkosť pokožky, pôsobia antioxidačne a rozžiarujú pokožku.

3.Exfoliácia

Vek, hormóny a nedostatok vitamínov môžu značne spomaľovať proces exfoliácie. Keď sa odumreté bunky pokožky nahromadia, môžu vašej tvári dodávať nudný vzhľad, čo je opakom toho, o čo sa snažíte. Medzi prírodné exfolianty rozhodne patrí retinol, ktorý podporuje obnovu buniek a rozjasňuje pokožku.

4.Používajte masku
Masku by ste si mali vyberať podľa typu svojej pokožky. Na mastnú pokožku sa napríklad hodí maska z ílu, ktorá pomáha predchádzať upchatiu pórov. Tiež absorbuje prebytočnú mastnotu a podporuje regeneráciu pokožky. Na suchú pokožku si pripravte masku z olivového oleja a avokáda.

tvář

5.Vyskúšajte citrón

Citrónová šťava zjednotí tón vašej pleti. Citrón tiež dokonale vyčistí vašu pleť, zbaví vás vrások a podporí elasticitu. Stačí len zriediť s trochou vody, môžete pridať aj trochu medu a potom už len naniesť na tvár, nechať pôsobiť 5 až 10 minút a opláchnuť.