Menu

Ako sa zbaviť malých mušiek?

19.11.2018 - Domov
Ako sa zbaviť malých mušiek?

Zatiaľ, čo si myslíte, že zakryjete ovocie, aby ste ho uchránili pred muškami, stačí jeden prezretý banán a už je neskoro. Mušky sú tu. Spotrebujte mäkké prezreté ovocie čo najskôr a potom vyskúšajte jeden z našich účinných tipov a zbavte sa tých malých otravných mušiek.

octomilky
 
1.Čistý jablčný ocot
Nalejte trochu jablčného octu do pohára alebo jednoducho odstráňte viečko z fľaše (nemusí byť úplne plná, stačí aj trocha na dne). Pohár alebo fľašu zakryte mikroténovým sáčkom a zaistite gumičkou. Urobte do sáčku dierku, aby muška mali kam vletieť. Nevedia totiž odolať vôni octu a keď sa dostanú dovnútra, nebudú môcť vyletieť von.
 
2.Vínny ocot a prostriedok na umývanie riadu
Ak vidíte, že mušky sú odolné voči poháru s jablčným octom, vyskúšajte do neho pridať tri kvapky čistiaceho prostriedku na riad a nechajte pohár odokrytý. Čistiaci prostriedok znižuje povrchové napätie octu, takže mušky sa potopia a následne utopia.
 
3.Papierový kornút a kúsok ovocia
Do sklenenej nádoby vložte kúsok zrelého ovocia. Potom vložte kus papiera zloženého do kužeľa a prilepte ho o nádobu, tým úzkym koncom. Ovocné mušky to priláka, vletia dnu, ale nebudú sa už môcť dostať von.
 
4.Mlieko, cukor a korenie
V kastróliku spolu mierne povarte  pol litra mlieka, 100 g cukru a 50 g mletého čierneho korenia. V tejto lákavej zmesi sa muška rýchlo utopia.
 
5.Červené víno
Rovnako ako ocot, ovocné mušky milujú aj vôňu vína. Skúste nechať otvorenú fľašu s trochou vína – mušky sa zachytia v úzkom hrdle fľaše.

koš jablek
 
6.Špeciálne prípravky na mušky
Väčšinou ide o zmes prírodných aktívnych ingrediencií ako laurylsulfát sodný a kyselinu jablčnú v stojacej nádobe. Stačí len otvoriť, položiť do kuchyne a počítať mŕtve mušky.
 
7.Lapač mušiek
Zaveste ovocný lapač do blízkosti problematických miest. Pôsobí rovnako ako lapač na muchy. Do pasce sa môže dokonca chytiť aj komár.

Ako sa zbaviť malých mušiek?
5 (100%)2