Menu

Ako sa zbaviť malých mušiek?

19.11.2018 - Domov
Ako sa zbaviť malých mušiek?

Zatiaľ, čo si myslíte, že zakryjete ovocie, aby ste ho uchránili pred muškami, stačí jeden prezretý banán a už je neskoro. Mušky sú tu. Spotrebujte mäkké prezreté ovocie čo najskôr a potom vyskúšajte jeden z našich účinných tipov a zbavte sa tých malých otravných mušiek.

octomilky
 
1.Čistý jablčný ocot
Nalejte trochu jablčného octu do pohára alebo jednoducho odstráňte viečko z fľaše (nemusí byť úplne plná, stačí aj trocha na dne). Pohár alebo fľašu zakryte mikroténovým sáčkom a zaistite gumičkou. Urobte do sáčku dierku, aby muška mali kam vletieť. Nevedia totiž odolať vôni octu a keď sa dostanú dovnútra, nebudú môcť vyletieť von.
 
2.Vínny ocot a prostriedok na umývanie riadu
Ak vidíte, že mušky sú odolné voči poháru s jablčným octom, vyskúšajte do neho pridať tri kvapky čistiaceho prostriedku na riad a nechajte pohár odokrytý. Čistiaci prostriedok znižuje povrchové napätie octu, takže mušky sa potopia a následne utopia.
 
3.Papierový kornút a kúsok ovocia
Do sklenenej nádoby vložte kúsok zrelého ovocia. Potom vložte kus papiera zloženého do kužeľa a prilepte ho o nádobu, tým úzkym koncom. Ovocné mušky to priláka, vletia dnu, ale nebudú sa už môcť dostať von.
 
4.Mlieko, cukor a korenie
V kastróliku spolu mierne povarte  pol litra mlieka, 100 g cukru a 50 g mletého čierneho korenia. V tejto lákavej zmesi sa muška rýchlo utopia.
 
5.Červené víno
Rovnako ako ocot, ovocné mušky milujú aj vôňu vína. Skúste nechať otvorenú fľašu s trochou vína – mušky sa zachytia v úzkom hrdle fľaše.

koš jablek
 
6.Špeciálne prípravky na mušky
Väčšinou ide o zmes prírodných aktívnych ingrediencií ako laurylsulfát sodný a kyselinu jablčnú v stojacej nádobe. Stačí len otvoriť, položiť do kuchyne a počítať mŕtve mušky.
 
7.Lapač mušiek
Zaveste ovocný lapač do blízkosti problematických miest. Pôsobí rovnako ako lapač na muchy. Do pasce sa môže dokonca chytiť aj komár.