Menu

Ako sa baliť na dovolenku

24.5.2017 - Dovolenka

Každý si plánuje dovolenku podľa vlastných predstáv. Niekto preferuje vyvaľovanie sa pri mori, iní zase trávia dovolenku na horách. Zvyčajne sa odporúča, aby ste počas dovolenky zmenili prostredie a načerpali nové sily do práce. Zmena prostredia so sebou však nesie aj nepopulárne balenie si vecí, ktoré budeme počas dovolenky potrebovať. Nikto z nás by sa určite nepotešil, ak by na mieste dovolenky zistil, e mu chýbajú potrebné veci. Ako tejto situácii predchádzať? Čítajte viac!
Top 5 vecí na ktoré sa nesmie pred dovolenkou zabudnúť zbaliť a vybaviť!
1. Platný cestovný pas, alebo platný občiansky preukaz (dôležité overiť platnosť dokladov pred cestou, najmä ak cestujete mimo Európskej únie, kde je nevyhnutný cestovný pas).
2. Zvyšné cestovné doklady (cestovná zmluva, pokyny na dovolenku, cestovný lístok, letenka a podobne).
3. Peniaze, alebo kreditná karta
4. Platné cestovné poistenie
5. Lieky, ktoré musíte nevyhnutne užívať
Počas dovolenky je vhodné mať uzatvorené aspoň základné zmluvné cestovné poistenie. Nezabúdajte si však so sebou zobrať aj kartičku Vašej zdravotnej poisťovne. Tiež sa odporúča mať pri sebe kópiu dokladov (občiansky alebo vodičský preukaz), pre prípad ich straty, alebo odcudzenia.
Peniaze si môžete vymeniť za národnú menu krajiny, ktorú sa chystáte navštíviť vhodne v banke, alebo priamo v zmenárni (skontrolujete si výhodnosť jednotlivých kurzov, ktoré sú v ponuke). Vo všeobecnosti platí, že sa oplatí platiť kreditnou kartou, ako vybrať si peniaze z bankomatu.
Ako by mala vyzerať základná výbava k moru?
–          plavky na kúpanie,
–          taška alebo batoh na prenos vecí,
–          ochranné opaľovacie krémy a ochranné slnečné okuliare,
–          topánky do vody,
–          termoska, alebo fľaška na vodu,
–          osuška na utieranie, ktorú je možné použiť aj ako podložku.
Veríme, že Vám uvedené body pomôžu správne sa na dovolenku pobaliť a prichystať! A potom si môžete bezstarostne užívať vytúžené voľno a destináciu!

Ako sa baliť na dovolenku
Share